Ostrov Boa Vista

Boa Vista, po slov. Krásny výhľad, je tretí najväčší a najvýchodnejší z Kapverdských ostrovov. Nachádza sa 445 km od afrického pobrežia v skupine náveterných ostrovov, nazývaných Barlavento. Boa Vista je miesto pokoja a mieru, kde sú ľudia stále schopní viesť jednoduchý život, ďaleko od ruchu moderného života. Skalnatú krajinu života zjemňujú piesočné duny, kilometre nádherných pláži a tyrkysovo čistá voda. Uprostred ostrova sa nachádza krásna púšť s bielym pieskom. Dodnes sa vedcom nepodarilo presne objasniť ako vznikla.

Ak sa chystáte na Kapverdy kvôli slnku, teplému piesku a krásnym plážam, Boa Vista je ten správny ostrov. 60 kilometrov bielych piesočných pláži s krištáľovo čistou vodou. Druhý najnavštevovanejší ostrov ponúka pre návštevníkov viac ako 750 izieb. Na ostrove môžete bežne platiť eurom.

História ostrova
Boa Vista, pokoj, mier a Kapverdské ostrovy

Ostrov bol objavený v roku 1480 a pomenovaný St. Cristovao (Svätý Krištof). Počas 15. a 16. storočia bol využívaný podobne ako ostrov Sal na chov hovädzieho dobytka a kôz. Ostrov hospodársky postavila na nohy ťažba soli. Šikovné ruky domorodcov začali vyrábať tradičnú africkú keramiku a tkať odevy, čím urobili z Boa Visty prosperujúci a kultivovaný ostrov. Obchod a peniaze však čoskoro prilákali pirátov. Nutnosť chrániť sa pred nimi viedla k výstavbe pevnosti Duque de Bragança v meste Sal Rei. V roku 1843 bola na ostrove založená portugalsko-britská komisia pre zrušenie otroctva, ktorá striktne dohliadala na vývoz otrokov z Afriky.
Na ostrove sa nachádza medzinárodné letisko, ktoré má priame letecké spojenie s Talianskom a Veľkou Britániou. Aj vďaka nemu rozvoj Boa Visty napreduje rýchlejšie.

Dovolenkové potreby na šnorchlovanie
Dovolenkové šnorchlovacie sety pre mužov a ženy.

Dovolenka na Boa Viste

Hlavným mestom ostrova je Sal Rei, malé mestečko z ktorého dýcha pohoda a pokoj. Určite vás však uchvátia pláže. Jedna z najkrajších pláži na svete Santa Monica, ale aj mnohé ďalšie, ako Ponta Varadinha, ktorú lemujú skaliská a tajuplné jaskyne, Cabo Santa Maria, alebo Praia de Chaves. Pláž Estoril na juhu ostrova je rajom turistov a milovníkov vodných športov. Je to chránená zátoka, ktorá ponúka skvelé podmienky pre windsurfing, kite surfing i plachtenie, na krytých miestach môžete šnorchlovať .

Výlety a voľný čas

Boa Vista ponúka ideálne podmienky pre vodné športy, ako jachting, potápanie, surfovanie, kite surfing, windsurfing, rybárčenie a samozrejme kúpanie. Ak sú to vaše obľúbené dovolenkové aktivity, tu ste rozhodne na správnej adrese.

Ostrov je domovom opíc, jašteríc a exotického vtáctva. Na východnom pobreží môžete vidieť ohrozený druh korytnačiek Caretta caretta. Tie sú tu pod prísnym dohľadom ochráncov.

Na ostrove sa nachádzajú niektoré pamiatky historického významu. Kostol Sao Roque či maják Morro Negro. Ak si budete chcieť prevetrať hlavu, požičajte si štvorkolku či malé SUV a prejdite ostrov krížom krážom. Nebojte sa pristaviť pri miestnych obyvateľoch. Sú priateľskí a vždy ochotní komunikovať.

„Boa Vista je považovaná za rodisko Morne, typického hudobného žánru na Kapverdských ostrovoch.“

 

Boa Vista má nádherné pobrežie, možno najkrajšie zo všetkých ostrovov. Len tu nájdete jedinečné biele pláže chránené piesočnými dunami, kde si ľahko nájdete svoje súkromie. Poznamenajte si Santa Monica Beach a Praia Da Chave Beach. Pokoj, mier, priateľskí ľudia, teplý piesok a tyrkydová voda. Tak sa dovolenkuje na ostrove Boa Vista.

1 Comment for “Ostrov Boa Vista”