Letenky a letiská

Na Kapverdských ostrovoch sa nachádzajú medzinárodné letiská na ostrovoch Sal, Santiago, Boa Vista a São Vicente, ktoré ponúkajú dobré spojenie s Európou, Afrikou a americkým kontinentom.

Lacné letenky z Bratislavy a Košíc

Hlavnými letiskami na Kapverdoch sú Praia International Airport v hlavnom meste Praia na ostrove Santiago, ktoré bolo otvorené v roku 2005. Letisko je umiestnené necelé 3 km od centra Praia. Najrušnejším letiskom na Kapverdoch však zostáva Amílcar Cabral International Airport na ostrove Sal. To bolo postavené  v roku 1939, výstavbu financovalo Taliansko a slúžilo ako čerpacia stanica pre diaľkové lety cez Atlantický oceán. Počas éry apartheidu bolo letisko hojne využívané, keďže väčšina afrických krajín neumožňovala využiť ich vzdušný priestor lietadlám Juhoafrickej republiky pri letoch do Londýna, neskôr aj New Yorku či Atlanty. Obletieť Afriku bola teda jediná možnosť.

Z Európy lietajú priame medzinárodné lety z miest Amsterdam, Lisabon, Londýna, Madrid, Miláno, Mnichov a Porto. Z Ameriky sa dostanete priamo z miest Boston a Fortaleza v Brazílii, z Afriky je dostupná priama letecká linka zo senegalského Dakaru.

Domácou leteckou spoločnosťou je TAP, ktorá lieta do rôznych kútov Afriky a Portugalska.